1988-ben diplomáztam a budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karán. Ezt követően a Szent László Kórház, Neuro-Infektológiai Osztályán, majd a Merényi Gusztáv Kórház, Neurológiai Osztályán dolgoztam. 1996-ban az Orsz. Idegsebészeti Tudományos Intézet, Intenzív Terápiás Osztályára kerültem. Jelenleg is OITI-ben dolgozom, a Gerincsebészeti Osztályon, ill. a járóbeteg szakrendelésen.
2007 óta a Gottsegen György Kardiológiai Intézetben neurológus konziliáriusi feladatokat látok el.
Kiemelt szakterületeim az agyi-érrendszeri betegségek kezelése, a gerincsebészeti-kardiológiai-idegsebészeti határterületet érintő betegségek kezelése
Betegségcsoportok, amellyel hozzám fordulhatnak:
Kivizsgálás menete
A neurológiai vizsgálat két alapvető részből áll: kórtörténet (anamnézis) és fizikális vizsgálat (beleértve a tudati állapotot is).
Tehát először beszélgetünk.
Megkérdezem a megelőző betegségeket, illetve a jelen panaszok fennállásának idejét,a panasz jellegét, szükség szerint a környezet tapasztalatát a tünettel kapcsolatban (ennek főleg tudatzavaroknál lehet jelentősége).
Ezt követi a fizikális vizsgálat: ilyenkor a koponya, a gerincoszlop eltéréseit, a mentális és járászavarokat, esetleges beszédzavart, az agyidegek működését, az izmok erejét, tömegét, a reflexeket, az érzőkör funkcióit, a koordinációs képességeket nézzük meg.
Szükség esetén a diagnózis alátámasztására, illetve egyéb lehetséges kórképek kizárására egyéb vizsgálatokat is lehet és kell is végezni.
Ilyenkor – a feltételezett diagnózistól függően – kérünk képalkotó vizsgálatot (CT, MRI), ultrahang vizsgálatot (az agy vérellátási problémái esetén), elektrofiziológiai vizsgálatot (epilepszia jellegű vagy környéki idegrendszeri problémák esetén), rtg vizsgálatot (általában gerincbetegségek esetén). Adott esetben más szakorvos szakvéleményére vagy laboratóriumi vizsgálatra is szükség lehet – ezt mindig az aktuális helyzet dönti el.
Kezelés